5.SÜRÜ SAĞLIĞI VE YÖNETİMİ KONGRESİ

Bu yıl beşincisi düzenlenen Sürü Sağlığı ve Yönetimi Kongresi 14-17 Ekim 2018 tarihinde Titanic Otel Deluxe Belek’te yapıldı. Bu kongre diğerleri gibi uluslararası konuşmacıların yanı sıra ilk kez yurt dışında serbest bildirilere de açık olduğundan 1.Uluslararası Sürü Sağlığı ve Yönetimi Kongresi olarak  da adlandırıldı.

Kongreye  profesörler , öğretim üyeleri , veteriner hekimler başta olmak üzere  , sektöre ilgili yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda katılım sağlandı. 4 gün süren kongreye Altın Sponsor olarak katılan Farmavet International , kongre boyunca bir çok katılımcıyı standında ağırladı.

Kongrede müşterileri ile karşılaşan Farmavet International , firma ve ürünler ile ilgili olumlu geri dönüşler aldı. Yerli olarak yoluna devam, her yıl biraz daha büyüyerek ülkeye yatırımlarını arttıran, kongredeki altın gümüş platin sponsorlar arasında 100% yerli olan tek firma olmanın haklı gururunu bir kez daha bu kongrede de yaşadı.

Atatürk Üniversitesi , Hayvan Besleme ve Sürü Yönetimi Uzmanı ve Farmavet International Bilimsel Çalışma Grubu Ar-Ge Danışmanı Prof. Dr. Armağan Hayırlı , kongrenin son günü ‘’Bir Sürünün Matematiği ‘’ konulu semineri ile katılımcıları bilgilendirdi. Oldukça dolu olan salonda katılımcılar sorular sordu. Sunum sonrası Prof. Dr. Nurettin Gülşen, Prof. Dr. Armağan Hayırlı’ya Teşekkür Belgesini sundu.

Kongrenin sonunda ise Farmavet International’a , Altın Sponsor olarak katılımından dolayı plaket verildi. Plaketi Farmavet International adına Genel Müdür Yardımcısı H.Deniz Petekkaya aldı. Çeşitli fuar ve kongrelerde yer alan Farmavet International sektörün destekçisi olmaya devam edecektir.