5. BALIK BESLEME VE YEM TEKNOLOJİSİ ÇALIŞTAYI

Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı ülkemizde her iki yılda bir düzenlenmekte olup, bu yıl 6-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinde beşinci kez  düzenlenmiştir.

Düzenlenme amacı yetiştiricilik sektörü, yem sektörü, devletimizin ilgili bürokratları ile su ürünleri fakülteleri ve su ürünleri araştırma enstitülerinden ilgili araştırmacıları bir araya getirmek olan çalıştayda, başta Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arslan ve İzmir Su Ürünleri Yetiştirici ve Üreticileri Birliği Genel Sekreteri Demir Alpay olmak üzere birçok katılımcı yer aldı.

FARMAVET INTERNATIONAL,

AQUA 7 FORCE YEM KATKISI SUNUMU İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ ! 

AQUA 7 FORCE, TÜRKİYE’DEKİ BALIK BESLEME UZMANLARINA GENEL MÜDÜRÜMÜZ TARAFINDAN SUNULDU !

5.Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayında Farmavet International Genel Müdürü Dr. Ercan Petekkaya da AQUA 7 FORCE yem katkısının karideslerde erken ölüm  sendromuna karşı koruyucu etkileri hakkında konuşma yaptı.

Balık ve karideslerin savunma sistemini geliştirmek için kendilerine özel etki sunan AQUA 7 FORCE yem katkısının, içeriği, gözlem ve saha çalışmalarının anlatıldığı etkileyici sunum katılımcılar tarafından ilgi ile karşılandı.

FARMAVET INTERNATIONAL, su ürünleri yetiştiriciliğinde yıllardan beri çalışmalar yapmaktadır. Mısır’da yetişen Tilapia balıklarında, Türkiye’de yetişen Çipura ve Levrek’lerin beslenmesinde, Tayland ve Vietnam’da karides ve alabalıklarda Farmavet ürünleri başarı ile kullanılmaktadır. AQUA 7 FORCE özellikle Erken Ölüm Sendromu ile büyük bir kriz yaşayan Tayland çiftliklerini bu krizden çıkartacak faydayı göstermektedir.

AQUA 7 FORCE yem katkısının içeriğindeki tüm bileşenler balık ve karideslerin savunma sistemini  geliştirmek için kendilerine özel etki sunmaktadır. Bu aktif bileşenlerin kombinasyonu bakteriyel büyümeyi engellemek için sinerjik bir etki oluşturur. AQUA 7 FORCE yem katkısının etkinliği  çok sayıda bilimsel çalışmayla desteklenmiştir.

Tüm teknik kanıtlarla, balık ve karides çiftliklerinde en iyi performansı ve yüksek bağışıklık savunmasını garanti eder.

Kasetsart Üniversitesi’nde 2017 de yapılan bilimsel çalışmada AQUA 7 FORCE kullanılan gruplardaki ölüm oranlarının azaldığı ve vibrio parahemolyticus bakterisini baskıladığı ve WSSV Beyaz Benek Hastalığı Virüsü nü de baskıladığı gösterilmiştir. Hepatopankreas görüntüleri, hasat dönemindeki miktar ve ağırlık artışları AQUA 7 FORCE un doğal bir bağışıklık ve verim arttırıcı olduğunu kanıtlamaktadır.

Çalıştayda; dünya su ürünleri üretimi, su üretiminde öncü ülkeler, İzmir bölgesinin üretim potansiyeli, bölgelere  göre su ürünleri yetiştiriciliği, yaygın yetiştirilen türler, Türkiye’nin yıllara göre su ürünleri üretimi gibi konular hakkında çeşitli sunumlarla katılımcılar bilgilendirildi.

Çeşitli fuar ve kongrelerde yer alan Farmavet Internatıonal su ürünleri yetiştiriciliği alanındaki çalışmalarına başarı ile devam edecektir.