FIRAT ÜNİVERSİTESİ VETERİNERLİK FAKÜLTESİ VETBAK KLUBÜNÜN FARMAVET GEZİSİ

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi VETBAK (Veteriner Bilimsel Araştırma ve Yayıncılık Klubü)  Farmavet Internatıonal Ar&Ge yerleşkesine  8 Nisan 2017 tarihinde ziyaret gerçekleştirdi.

Farmavet Internatıonal Genel Müdür’ü Dr. Ercan PETEKKAYA’ nın açılış konuşmasının ardından genç meslektaşlarına tecrübelerini ve bilgilerini aktardı.

Dr. Ercan Petekkaya bu tarz etkinliklere katılmanın  kendilerini geliştirmek için çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi ve bu tarz etkinlikleri sürekli devam etmelerini önerdi.

Farmavet Internatıonal Uluslararası Dış Ticaret Koordinatörü H. Deniz PETEKKAYA VETBAK öğrecilerine Farmavet International’ın neler yaptığını ve hangi alanda çalıştığı hakkında bilgi verdi.

Farmavet Internatıonal  Dış Ticaret Sorumlusu  Serkan  DUMAN  Farmavet International ‘ın  İthalat ve İhracat  alanında neler yaptığını  anlattı.

Satış ekibinden, Saha Destek Sorumluları Ziraat Mühendisi Hatice ÜNEY Yeni mezun arkadaşlarda iş hayatına girmeden önce kendileri gelişitirmeleri hakkında bilgiler  verirken, Veteriner Teknikeri Hasret AKGÜL  Saha  Destek Ekibinin Farmavet International da neler yaptığı hakkında arkadaşlara  açıklamalarda bulundu.

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi VETBAK üyelerine Farmavet International Ar&Ge ve Kalite departmanından Kimya Mühendisi Sibel VEZNELİ, Üretim Bölümünü’ den Kimyager Batuhan KAVAK ve Veteriner Teknikeri Merve BÜYÜKDURNA tarafından  öğrencilere kendi bölümlerinde ne iş yaptıklarını hakkında, fabrikamızın nasıl çalıştığı ve neler üretildiği  hakkında bilgi verdiler.

Fabrika ziyaretinden sonra  VETBAK üyeri ile beraber Salihli Bizim Ev Sosyal tesislerin canlı müzik eşliğinde akşam yemeği yenildi ve keyifli zaman geçirildi.

Fırat Üniversitesinden gelen VETBAK öğrenci klubü ile beraber Salihli’de bulunan paranın ilk basıldığı medeniyet olan Lidya’lıların  Başkentiliğini yapmış Sardes Antik kenti ve Artemis tapınağı gezildi.

Rehberimiz Mehmet  ŞAHİN eşliğinde gerçekleşen gezimiz, VETBAK  üye öğrencileri tarafından oldukça ilgi gördü.

Sardes Antik kenti ve Artemis Tapınağının ardından Salihli Bozdağ yolu üzerinde bulunan dağdan gelen doğal suyu ile Kırkoluk’ta öğle yemeği yendi ve Kırkoluk çevresi gezildi.

Kırkoluktan sonra Bozdağ’da bulunan Alüvyal Set gölü olan Gölcük Gölü ve yaylasına seyahat edildi, orada serbest zaman bırakıldı ve  arkadaşlar orada yöresel lezzetleri ve kıyafetleri inceledi.