FUTURE FISH EURASIA 2018

Hayvan sağlığı ve beslemesindeki uzmanlığını yıllardır balıkçılık sektöründe de sürdüren Farmavet International ,  bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Future Fish Eurasia fuarına katılım sağladı.

Future Fish Eurasia Fuarı, başta T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere, sektörün tüm dernek, birlik, kurum ve kuruluşlarının, lider firmalarının, üniversitelerin katılımı ve desteği ile 18 Ekim Perşembe günü ziyaretçilerine kapılarını açtı ve fuar 20 Ekim Cumartesi gününe kadar devam etti. Farmavet International , 3 gün süren fuar boyunca birbirinden değerli sektör temsilcilerini standında ağırladı.

İki yılda bir düzenlenen Future Fish Eurasia Fuarında her yıl olduğu gibi Farmavet International  standıyla ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu.Yerli ve milli tek yem katkı firması olmanın haklı gururunu bir kez daha yaşadı.

Farmavet International Genel Müdürü Dr. Ercan Petekkaya, fuar sürecinde Kılıç Balık, Özpekler, Agromey gibi balıkçılığa yön veren firmaların yetkilileriyle sektörün geleceğine yönelik paylaşımlarda bulundu. Bununla birlikte Farmavet International’ın bilime verdiği önem gereği balıkçılık sektöründe çalışmalarda bulunan üniversitelerin değerli akademisyenler ile bir araya geldi.

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarında,su ürünleri işleme firmaları, ihracatçıları ve balık çiftliklerinin taze ve işlenmiş su ürünleri sergilendi. Fuarda ayrıca su ürünleri işleme ve ambalaj makineleri, soğutma sistemleri , buz makineleri , ilaç ve dezenfektanlar gibi su ürünleri sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi de tanıtıldı.

Çeşitli fuar ve kongrelerde yer alan Farmavet Internatıonal su ürünleri yetiştiriciliği alanındaki çalışmalarına başarı ile devam edecektir.