IPEX 2018 PAKİSTAN TEKNİK TUR

«Pakistan kümes hayvanları endüstrisi, et proteininin arz ve talepleri arasındaki uçurumun kapatılmasında önemli bir katkı sağlıyor. Kırmızı et arzının sürekli tükenmesiyle, kümes hayvanları kitlelerimiz için en ucuz hayvansal protein kaynağı olmuştur ve bu da hayvansal protein fiyatları üzerinde etkili bir kontrol olduğunun göstergesidir. Bu nedenle zaten gerekli standartlara göre daha az protein tüketiyoruz. Kümes Hayvancılığı Endüstrisi 1,5 milyondan fazla kişiye doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlıyor ve gelir kaynağı sağlıyor. »

FARMAVET INTERNATIONAL olarak 28 Eylül – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Pakistan’da verimli zamanlar geçirdik. İlk durağımız  IPEX (International Poultry Expo 2018) oldu. Pakistan’daki distribütörümüz ve ortağımızın katılımcı olduğu IPEX, PPA (Pakistan Tavukçuluk Derneği) koordinasyonunda yılda bir kez tekrarlanan Pakistan’daki en büyük ve tek kanatlı fuarıdır. Farmavet International Pakistan’daki iş ortağıyla buluşma ve sektördeki birçok yeri ziyaret etme fırsatı elde etmiştir.

FARMAVET INTERNATIONAL’ın faaliyetlerini ve ürünlerini tanıtmak için Karaçi, Lahor, İslamabad ve Faysalabad şehirlerindeki lider entegre kanatlı firmalarını, süt çiftliklerini, inek ve bufalo çiftliklerini ziyaret ederek onların teknik müdürleriyle ve genel müdürleriyle görüşmeler yaptık. Farmavet International Ar-Ge Bölüm Başkanı Prof. Dr. Armağan Hayırlı, önde gelen kanatlı ve süt çiftliklerini ziyaret ederken bizimleydi.

FARMAVET olarak, Pakistan’da en doğal ve en kaliteli yem ve su katkılarını temin etmekten ve oradaki hayvancılığı ürünlerimizle desteklemekten dolayı mutluyuz.