TUYEM 13.ULUSLARASI YEM KONGRESİ VE YEM SERGİSİ 2018

ŞİMDİ ZAMAN ET, SÜT VE YEM KARDEŞLİĞİ ZAMANI 

Farmavet International 2018 TUYEM 13. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi’ne katıldı. 3 gün süren kongre boyunca birçok ziyaretçi ve yem üreticisi standa yoğun ilgi göstererek ziyarette bulundu.

Bu yıl 26-29 Nisan tarihleri arasında 13.sü gerçekleşen  kongreye Anltalya  Belek’te  bulunan  Sueno  Hotels  Deluxe ev sahipliği yaptı. Yem üreticileri, entegre tesis müdürleri, hayvancılık işletmeleri ve çiftlikler, akademisyenler, dernek temsilcileri, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, sektörel basın mensupları, yem sektörünün tedarikçileri ile 1000’in üzerinde yerli yabancı katılımla geçen kongre keyifli bir gala gecesi ile son buldu.

«EKONOMİYİ ANCAK İHRACAT DÜZELTİR DESTEK, İHRAÇ ÜRÜNLERİNE YAPILMALI»

Yem ile ilgisi olan tüm kesimlerin adeta buluşma noktası haline gelen TUYEM’de bu yıl da yem sanayicileri yanında, yem sektörüne hizmet sunanlar ve paydaşları buluştu. Tarım Bakanlığı temsilcileri, akademisyenler, dernek liderleri, yerli ve yabancı katılımcılarla bir araya gelerek yem sektöründeki yenilikleri, gelişmeleri, sektörün sorunları ve çözüm önerilerini tartıştı. Konuşmacılardan ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez, «Yerli ürünlerin desteklenerek ihracat yapanların önü açılmalıdır» dedi.

Ülkemizdeki yem ve hayvansal üretim potansiyelinin, eksikliklerin ve atılması gereken adımların görüşüldüğü TUYEM’e 1000’den fazla katılım sağlandı.

Kongrenin 3. gününde  Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi – Prof. Dr. Armağan Hayırlı Ruminant Beslenmesindeki Öncelikler  konulu sunumu ile TUYEM katılımcılarını bilgilendirdi.

FARMAVET INETRNATIONAL son zamanlarda yurt içi – yurt dışı birçok fuar ve kongreye katılım sağlayarak, yem sektöründeki çalışmalarına devam etmektedir.

«YEM’DE 10% BÜYÜDÜK.  AVRUPA BİRİNCİSİ OLURUZ»

Turkiyem-Bir başkanı ÜLKÜ KARAKUŞ: «Önceki seneye göre Türkiye yem üretimi 10% daha da büyümüştür» dedi.

FARMAVET INTERNATIONAL olarak, ülkemizi ve firmamızı dünyanın her yerinde gururla temsil etmeye devam ediyoruz. Bizi takipte kalın!