UN VE YEM SEKTÖRÜNDE İSTİŞARE TOPLANTISI 2017

Ege Un Sanayicileri Derneği (EUSD) tarafından Ege Bölgesi Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantı, TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, EUSD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Yaşar Holding Gıda Tarım Hayvancılık Grubu Başkan Yardımcısı ve Çamlı Yem Genel Müdürü Hasan Girenes’in katılımı ile gerçekleştirildi.

«Ege İhracatta Büyüyor»

Yem sektörümüzün tedarik zincirinde değer yaratan yerli bir firma olarak Farmavet International da sektörümüzü ilgilendiren bu önemli toplantıya katıldı. Sayın Hasan Girenes İzmir’in önemine ve Ege’nin yem üretimindeki gücüne de değindi. Süt, Balık ve Kanatlı üretiminde İzmir ve çevre illerin ne denli önemli olduğunu sayılarla ifade etti. TMO’nun sektör için çok önemli olduğunun altını çizen Girenes, konuşmasında ülkemizin ihracatta daha iyiye gideceğini belirtti. Toplantı ve sunumlar sonrası şirket Yönetim Kurulu üyemiz Deniz Petekkaya kendilerine Farmavet International’ın yurtdışındaki karides çiftliklerinde yaptıkları etkinliklerden bahsetti.

Yem Katkılarında Türkiye’ye Hollanda’dan Tebrik

Farmavet International, geçtiğimiz hafta Hollanda merkezli yem ve yem maddeleri ile premikslerin üretiminde homojenite ve bulaşıklık (carry-over) testleri ve analizleri yapan akredite laboratuvardan gelen sonuçlarla Ege bölgesinde katma değerli yem katkıları üreten ilk ve tek yerli üretici olmanın haklı gurunu yaşadı. En başarıları sonuçlarını aldıklarını aktaran Hollandalı teknik ekip, Farmavet’i tebrik etti. Farmavet Dış Ticaret Koordinatörü Deniz Petekkaya: «Bu Gurur hepimizin. Ülkemize değer katmaya devam ederken, yaptığımız işte en iyi olmaya da devam edeceğiz.» dedi. Dünya’da Yem Hijyeni Kalite Standardı olarak kabul edilen GMP PLUS sertifikasını geçirdiği denetimler sonrası alan Farmavet İlaç San ve Tic AS (Farmavet International) tamamlayıcı yem, yem maddeleri, premiksler ve yem katkılarında Türkiye’deki en güncel ve kapsamlı sertifika sahibi olan firma ünvanını da almış oluyor.(21 Nisan 2017)