VIV ASYA 2017

Farmavet Genel Müdürü ve Uluslararası Dış Ticaret Koordinatörü, VIV ASIA 2017’de fuar için Bangkok’taydılar. Asya, Güneydoğu Asya, Uzak Doğu ve Orta Doğu’dan birçok distribütör FARMAVET ile çalışmak için yoğun ilgi gösterdi.

FARMAVET’in standında değerli ziyaretçilerle vakit geçirdik.

FARMAVET INTERNATIONAL’ın mevcut iş ortakları standımızı ziyaret etti.

Tayland, karides yetiştiriciliğinde lider ülke konumunda ve su ürünleri yetiştiriciliği sadece bir endüstri değil. Bu durumun ülkenin zengin ve uzun tarihi ile güçlü bağları var. Ayrıca,  ihraç pazarı Tayland çiftçileri için güçlü bir gelir kaynağı. Ana karidesler L. Vannamei (Pasifik Beyaz Kardiesi), Dev Tatlısu Karidesi ve Dev Kaplan Karidesi’dir.

Dünya Bankası tarafından yayınlanan 2016 Tayland Ekonomik İzleme Raporuna göre, Tayland ekonomisinin geçen yıldan bu yıla yüzde 2.8 oranında büyümesi bekleniyor.

İş ortaklarımızla beraber toplantılar yaptık ve özellikle Tayland’da su ürünleri çiftlikleri sorunlarına odaklandık.

Premium tesislerinde üretilen en iyi kalitede hammaddeleri tedarik zincirlerimizde tutuyoruz ve çiftçilere son ürünlerimizi etkili bir şekilde kullanmaları için faaliyetler yürütüyoruz. Amacımız hem teknik hem de maddi imkanlardan faydalanmalarını sağlamaktır. İşte bu yüzden Tayland bizim için çok önemlidir.

Farmavet Genel Müdürü ve Uluslararası Dış Ticaret Koordinatörü, VIV ASIA 2017 boyunca birçok yerel ithalatçı ve diğer Uzak Doğu şirket temsilcileriyle görüştü.

Fuar boyunca özellikle su ürünleri yetiştiriciliği ürünleri daha fazla dikkat çekti. Tayland Dünyada karides yetiştiriciliğinde önde gelen ülkelerden biri olduğu için Farmavet International, Tayland’daki su çiftçilerinin destekçisi olmaktan gurur duyuyor. Yeni ürünlerimiz AQUA 7 FORCE, KAPRİFARM PLUS, FARMASOL PLUS P, ÇİFT ÇİFTLİK P, FARMA QUANTUM P görüşmelerin en önemli konularını oluşturdu.

FARMAVET INTERNATIONAL son zamanlarda Tayland pazarında aktif olmaya başlamıştır. 2017, Tayland’daki yeni saha faaliyetlerinin yılı olacak.

Bangkok’ta harika zaman geçirdik. Tayland’da ileriki zamanlarda etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Daha fazla bilgi için bir sonraki etkinliklerimizi takipte olmaya devam edin.

Farmavet International, Bangkok yakınlarındaki karides çiftliklerini de ziyaret etti. Pasifik Beyaz Karidesinin (L. Vanamei) ve Dev Tatlısu Karidesinin hasatını kontrol etti. Hasat çalışmaları iyiydi ve tabi çiftçiler  de mutluydu.