VIV ÇİN EYLÜL 2016

Farmavet International bu yıl Çin’de uzun bir tura çıktı. İlk olarak, Dış Ticaret ekibimiz Kuzey Batı Çin’de Beijiing dolaylarında iki şehiri ziyaret etti. Daha sonra ise, geçen yıl olduğu gibi VIV CHINA  fuarına katılım sağlandı. Dr. Ercan PETEKKAYA, Farmavet International CEO’ sunun önderliğindeki Farmavet International Dış Ticaret ekibi yeni iş anlaşmaları ve ilişkileri kurmak üzere  çok sayıda görüşme gerçekleştirdi.

Bu yıl VIV CHINA fuarını ziyaret eden katılımcıların sayısı  geçen yıla oranla çok daha fazlaydı.

WPSA eskiDünya başkanı, Bilimsel Tavukçuluk Derneği başkanı Prof. Ruveyda Akbaby standımızı ziyarette bulundu..

Çin Dünya’nın ikinci büyük ekonomisine sahip. Gayri safi yurt içi hasılası son on yıl içerisinde her yıl istikrarlı bir artış göstermektedir. Büyük teknoloji markaları kendi üretim tesislerini  Çin’de kurmuştur. Apple, BMW, Mercedes, Land Rover… etc. Ayrıca birçok Çin Markası Dünya pazarında önemli bir yere sahiptir.

Örnek olarak; üst sınfı marka değerine sahip VOLVO, online alışveriş portalı ALİBABA, IBM’in Thinkpad’lerine sahip Lenova ve Huawei. Ayrıca; Dünyaca ünlü markaların yerine kullanılan markaları unutmamalıyız. Google’ın yerini alan Baidu, Youtube’a karşın Youkoo, Uber’in yerine Didi örnek olarak ön plana çıkıyor.

Farmavet International olarak bizler  hem en kaliteli tesisleri tedarik zincirimizde tutuyor, hem de bayimiz ile etkinlikler yaparak son ürünlerimizi Çin’li çiftçilere en çok fayda sağlayacak şekilde kullanmalarını sağlıyoruz. Amacımız Dünya’nın bütün hayvan yetiştiricilerine geliştirdiğimiz doğal ürünleri ulaştırabilmek. Amacımız hem teknik fayda hem de finansal tasarruf sağlamalarına olanak tanımak. İşte bu yüzden Çin bizim için çok önemli. Hem ayrıca, atalarımızın komşularıyla çalışıyor olmak bizler için ayrı bir güzellik.

Dünya’nın en büyük ekonomisine sahip  ülkelerden biri olan Çin ile farklı anlaşmalar yapmak bizler için mutluluk verici.. Ortaklarımızı desteklemek bizim için önemli ve  VIV CHINA 2017 için daha yoğun bir  aktivite planımız olacaktır.

Ayrıca, VIV CHINA 2016’nın ardından, FARMAVET INTERNATIONAL ürünlerinin Çin’ de dağıtımını yapan ortaklarımızı ve ham madde üreticilerini ziyaret ettik.

Bilimsel anlaşmamız olan hammadde tesislerini de gezdik. Bilimsel kurullar tarafından ilk 10 Bio-Teknoloji firması arasında yer almış, Çin’in ve haliyle Dünya’nın en gelişmiş ve en büyük probiyotik üretim tesislerinde, pilot üretimle bakteriyel ve fungal kaynaklarından elde edilen enzimleri, sıfırdan çoğaltılmalarına kadar gözlemledik. Performanslarını ölçümlemek için suni olarak bir kanatlının ve ruminantın mide ve bağırsak ortamlarının yaratıldığı makinaları, ve orada denemelerin yapılışını izledik.

Yüzlerce insanın, emeği ve bilgisini kullanarak ürettiği bu FARMAVET INTERNATIONAL’ a özel hammaddeler, bugün bize Dünya’nın en iyi yem enzimleri serisi olan FARMAZYME serisini geliştirme imkanı veriyor.

Performanslarını ölçmek için, AR-GE merkezinde bir kanatlının  ve ruminantın mide ve bağırsak ortamlarının yaratıldığı makina denemelerini gözlemledik.

Bu bağlamda, yıllardır gururla anlattığımız gibi, FARMAZYME ile Dünya’nın her noktasına doğru yem enzim formüllerini götürebiliyoruz. Bizleri tercih eden tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Yeniden farklı etkinliklerde buluşmak üzere, bizi takip etmeye devam ediniz.

«Farmavet International olarak kendi özel tek tek  enzimlerimizi yurtdışında ürettikten sonra son ürünümüzü Salihli AR-GE Kampüsümüz’de üretiyoruz.  Bu yüzden, FARMAZYME tedarik zincirimizde bulunan fabrikalarımız ile bilimsel anlaşmalara sahibiz.

Apple’ın IPHONE ürünlerini Amerika Birleşik Devletlerin’ de geliştirip Çin’de ürettiği gibi, Biz de aynı süreci kendi özel enzimlerimiz için yapıyoruz ve Dünya’nın en iyi üretim tesisleriyle  çalışmaktan gurur duyuyoruz..» – Deniz Petekkaya, FARMAVET INTERNATIONAL

.