4 Kıtada 30’dan fazla ülkede

1990’ların başından itibaren kardeş şirket Pethask A.Ş.’nin yurtdışındaki iş ortaklıkları ile gelişen uluslararası iş ağı, 2000’lerin başıyla birlikte Farmavet International’a ihracat yapmaya olanak sağlayan şartları da sundu.

2000’lerin başında kurulan Farmavet Bilimsel Çalışma Grubu, başta Türkiye olmak üzere, çeşitli ülkelerden bilim insanlarını çalışmalarına katarak yoluna devam etti. Hayvan sağlığı ve beslemede evrensel bir bakış açısını yakalayan grubun bugün Dünya’nın çeşitli ülkelerinde üyesi var. Araştırma ve Geliştirme’de insana yapılan bu yatırım, Farmavet International’a farklı kıtalarda yeni pazarlar açtı.

Farmavet International 2022 yılı itibariyle Çin Halk Cumhuriyeti’ne katma değerli yem katkılarıyla Gümrükler Genel İdaresi Yem Katkı Pozitif Listesine girip ruhsat alabilen ilk ve tek Türk Firması oldu.

Farmavet International, yaptığı inovasyonların ve literature soktuğu ürünlerin haklı gururunu yaşarken Avrupa, Orta Doğu, Güney Asya, Uzak Doğu, Afrika ve Okyanusya pazarlarına girdi.

Farmavet International ürünleri 40 yılda 5 kıtada 30 u aşkın ülkeye ulaştı.

Farmavet International’ın ihracat yaptığı ülkeler: Azerbaycan, Bangladeş, Bulgaristan, Güney Kore, Çin, Irak, İran İspanya, Kıbrıs, Malezya, Moldova, Macaristan, Mısır, Nijerya, Sudan, Vietnam, Filipinler, Sri Lanka, Endonezya, Tayland, İngiltere, Fas, Lübnan, Kuveyt, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Ürdün ve Yeni Zelanda.

Bilimsel çalışmalarda ise ABD, Çin, İspanya, İngiltere, İtalya, Kanada, Macaristan, Mısır, Rusya, Türkiye gibi ülkelerden değerli bilim insanları yer almaktadır. Yine bu ülkelerden ürün geliştirme sürecinde bilgi aktarımının yanı sıra hammadde tedarikleri de yapılmaktadır.