1983’den beri,
hayvan besleme ve sağlığı için

1983 yılında Pethask Tarım Hayvancılık A.Ş.’yi kuran ekip, 9 yıl içinde hayvan besleme ve sağlığı ürünlerine odaklanmayı seçerek 1992’de FARMAVET İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurmuştur.

1992 – 1995 yılları arasında birçok uluslararsı firma ile işbirliği yapan FARMAVET, geniş ürün yelpazesinden ziyade daha spesifik bir ürün gamına odaklanmayı tercih ederek yem katkıları ve su katkıları alanında uzmanlaşmıştır.

FARMAVET INTERNATIONAL’ın tam zamanlı çalışanları dışında tarım ve hayvancılık sektöründen birçok çalışma arkadaşı vardır. Bu büyük ekibin içinde yerli ve yabancı üniversitelerden bilim insanları, yetiştiriciler, sanayiciler ve sivil toplum örgütleri yer almaktadır.

FARMAVET INTERNATIONAL 1990’ların sonunda ruminant (büyük baş), monogastrik (kanatlı, domuz), alanında kendi bünyesinde formüle edip kendi lisansı ile ürettiği ürünleri iç ve dış pazarlara sunmaya başlamıştır.

2000’li yıllardan beri Farmavet International ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşunun sektörel etkinliklerini sponsor olarak ve/veya katılımcı olarak desteklerken, yurtiçi ve dışındaki bir çok fuara katılarak pazarını her yıl genişletmektedir.

FARMAVET, her yıl FHABESAS adlı uluslararası ölçekte hayvan besleme ve sağlığı sempozyumu düzenler. Global Farming adlı sektörel bülteni hem yurtiçi hem yurtdışındaki sektör paydaşlarına ulaştırır.

2012 yılı itibari ile FARMAVET INTERNATIONAL 2 üretim fabrikası ve 1 Ar-Ge şirketi ile çalışmalarına hız vererek devam etmektedir.

Uluslar arası ölçekteki iş ilişkilerini kısa zamanda geliştiren FARMAVET, bugün 41 ülkede Farmavet International adıyla kendi ürettiği yem katkılarını müşterilerine sunmaktadır. Ürünlerin kullanım alanları büyükbaş, kanatlı, domuz, at, balık ve su ürünleri, pet hayvanları ve arı yetiştiricliği olarak sıralanabilir.

Farmavet International olarak, biz Dünya’nın neresinde olursak olalım, hayvan beslemesinde oynadığımız rolün önemini biliyoruz. Başarımızın, hayvanların sağlığına, doğal çevrenin korunmasına ve insan sağlığına katkı sağlayacağını bilerek hayvanların en etkin ve doğru içerikle beslenmesine katkı sağlıyoruz.